Roczek Pani Joga Studio

We wrześniu 2018 roku minął roczek, odkąd Kasia Buchacz, nasza nauczycielka jogi, otworzyła swoje studio. To miejsce, w którym nie tylko uczymy się swojego ciała i pracujemy nad jego niedoskonałościami, ale też odpoczywamy, relaksujemy się i nawiązujemy nowe znajomości. Po roku istnienia studia chyba śmiało mogę zaryzykować stwierdzeniem, że jesteśmy małą rodziną, wspieramy się i lubimy. Zajęciom zawsze towarzyszy pozytywna atmosfera, którą chętnie zabieramy do domu na wieczór i kolejne dni. Przychodzą do nas przyszłe mamy w początkach ciąży i zostają aż do czasu, kiedy czują się na siłach, by pokonać schody, prowadzące na drugie piętro do naszej jogowej sali 😉 Przychodzą dzieci w wieku nawet jedenastu lat, studenci, młodzież w sile wieku i osoby starsze. Joga Iyengara jest aktywnością przeznaczoną dla każdego.

Bellur Krishnamachar Sundararaja Iyengar stworzył przed laty doskonałą metodę rozwoju ludzkiego ciała, która z czasem rozprzestrzeniła się z jego rodzinnych Indii na cały świat. Dziś jogę Iyengara praktykuje się w każdym zakątku globu. Iyengar był też pierwszym nauczycielem jogi, który upowszechnił ją dla osób fizycznie niedomagających i z różnymi kłopotami zdrowotnymi, dając im szereg pomocy w postaci m.in. drewnianych klocków, wałków, pasków, krzeseł i traktując praktykę nie jako dążenie do doskonałości, a wyzwanie samo w sobie. Joga uczy pokory, cierpliwości, skupienia i szacunku. Wbrew powszechnym opiniom środowisk religijnych, głównie katolickich, nie ma nic wspólnego s sektą, czarami i siłami nieczystymi. Owszem, mamy tu elementy medytacji, ale polegającej wyłącznie na ćwiczeniach oddechowych. Nie wzywamy szatana, nie tańczymy wokół ogniska, wywołując duchy i nie czytamy ksiąg nieczystych 😉 Po prostu ćwiczymy na macie. Tak, jak ćwiczy się na siłowni, czy aerobiku, ale z większą korzyścią dla ciała, rozwijając mięśnie głębokie i konserwując je na stare lata. Jako zawodowy fotograf, spędzający większość życia przed komputerem, za kierownicą i dźwigając dwie cyfrowe lustrzanki z nielekkimi obiektywami, doceniłam tę formę aktywności jako świetny sposób regeneracji mojego kręgosłupa.

Kasiu, dziękujemy, że jesteś z nami i mamy nadzieję, że w kolejnych latach na urodzinach Pani Joga Studio będzie nas tak dużo, że zabraknie wałków i koców do siedzenia w naszej sali 😀 Namaste! नमस्ते

nauczyciel jogi – Katarzyna Buchacz
miejsce – Pani Joga Studio, ul. Fabryczna 7 w Radomiu
tort – Torty z Pasją, ul. Sedlaka 19 w Radomiu

 

3 komentarzy
Dodaj komentarz...

Nie dodałeś wcześniej komentarza. Wypełnij pola *